Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

 

  1. W  Uroczystość Bożego Ciała procesja po Mszy Św. o godz. 10:00 ulicami: Chińską, Dorszową, Rybacką, Zachodnią Kąpielową i ponownie ul. Chińską do kościoła. I Ołtarz: na ulicy Dorszowej. II Ołtarz: na statku Franek Szkoły Morskiej. III Ołtarz: na ulicy Kąpielowej przy hotelu Apollo. IV Ołtarz: przy wejściu do kościoła. Uroczyste zakończenie procesji w kościele. Prosimy o udekorowanie swoich domów na trasie procesji.
  2. W Uroczystość Bożego Ciała Msze Święte o godz. 10:00, bezpośrednio po zakończonej procesji i 16:00. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 18:30. 
  3. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, udziela w dniu 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.